بالاترین رکورد فروش باریت مهدی آباد در تاریخ فعالیت‌ها

مدیر مجتمع معدنی مهدی آباد از ثبت رکورد جدید فروش مواد معدنی خبر داد که در تاریخ فروش این مجتمع بی سابقه است. به طور واضح ثبت این رکورد بدلیل افزایش بی سابقه فروش ماده معدنی باریت در طول فعالیت‌های این مجتمع بوده است.
بالاترین رکورد فروش باریت مهدی آباد در تاریخ فعالیت‌ها

مهندس حمیدرضا حمایت عنوان کرد در سال 1401 فروش مواد معدنی شامل 140 هزارتن کلوخه سرب و روی به عنوان مواد اولیه کارخانجات تولیدی شمش سرب و روی کشور و 247 هزارتن باریت که مواد اولیه گل حفاری شرکت های فعال در زمینه ی حفر چاه های نفتی را  تامین می کند بوده است که توسط خریداران حمل شده است.

مدیر مجتمع معدنی مهدی آباد توضیح داد فروش ماده معدنی باریت به میزان 247 هزارتن و به ارزش 950 میلیارد ریال در پیشینه ی فروش این مجتمع بی سابقه است بطوریکه مجموع تناژ فروش باریت مجتمع در سال 1401 از مجموع فروش آن در 6 سال اخیر بیشتر بوده است و اضافه نمود پیش از این رکورد فروش ماده معدنی باریت مربوط به سال 1398 و به میزان 66 هزارتن بوده است.

دیگران چه می خوانند:

وی با اشاره به فروش مواد معدنی دیگر از جمله کلوخه اکسید روی توسط مجتمع مهدی آباد افزود مجموع فروش مواد معدنی مهدی آباد نیز رکورد جدیدی را ثبت نموده است بطوریکه مجموع تناژ مواد معدنی باریت و اکسید روی به میزان 387 هزارتن و به ارزش 1250 میلیارد ریال، نیز از لحاظ تناژ و ارزش ریالی در تاریخ فروش این مجتمع بی سابقه است.

 وی در ادامه دستیابی به این رکورد بی سابقه یادآور شد: اهداف در بخش تولید ماده معدنی نیز به میزان بیش از  300 هزارتن محقق گردیده و برای سال 1402 نیز تولید 300 هزارتن کلوخه سرب و روی و 100 هزارتن کلوخه باریت برنامه ریزی شده است.

وی در پایان ضمن اشاره به پیشرفت 90 درصدی احداث فاز یک کارخانجات مهدی آباد و تامین زیرساخت های مربوطه اظهار امیدواری کرد تا در سال آتی شاهد بهره برداری از بزرگترین کارخانه صنعت سرب و روی کشور در مهدی آباد باشیم.

 

روابط عمومی مجتمع مهدی آباد

بالاترین رکورد فروش باریت مهدی آباد در تاریخ فعالیت‌ها

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟