کد خبر : 660772
به مناسبت هفته دولت؛
واحد دوم نیروگاه 150 مگاواتی سردشت با شبکه سراسری سنکرون شد
سفیر سلامت: مهندس مرادی مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: مصادف با هفته دولت دومین واحد نیروگاه سردشت ، با موفقیت با شبکه سراسری برق سنکرون شد.
به گزارش پایگاه خبری و تخصصی سفیر سلامت: مهندس بهروز مرادی با اعلام این خبر افزود: طرح سد و نیروگاه سردشت دارای 3 واحد 50 مگاواتی است که دومین واحد 50 مگاواتی آن پس از انجام تست‌های بی‌باری با شبکه سراسری سنکرون شد.

وی افزود: در ادامه پس از انجام تست‌های تحت بار و بازرسی و تنظیمات مورد نیاز، این واحد وارد مرحله بهره‌برداری آزمایشی خواهد شد. رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب و نیرو اضافه کرد: نیروگاه سردشت توان تولید 421 گیگاوات ساعت برق در سال را دارد که اولین واحد آن هم‌زمان با پیک مصرف برق کشور و در تاریخ 25 تیرماه وارد مدار شد.

این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود واحد سوم این نیروگاه نیز تا اواخر شهریورماه با شبکه سراسری برق سنکرون و این نیروگاه با ظرفیت نامی خود به مدار تولید وارد شود که تثبیت ولتاژ در منطقه شمال غرب کشور یکی از نتایج آن خواهد بود. لازم به ذکر است از مهم‌ترین مزایای نیروگاه‌های آبی، اتصال به شبکه در کمترین زمان ممکن و پاسخ سریع به نیازهای تغییر بار در شبکه سراسری است که نیروگاه سردشت با ورود به شبکه سراسری می‌تواند به نیاز و پایداری شبکه در زمان‌های پیک مصرف برق کمک نماید.‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار