کد خبر : 550188
بانک مرکزی بخشنامه کرد
واردات تجهیزات پزشکی بدون انتقال ارز امکان پذیر شد + سند
سفیر سلامت: بخشنامه بانک مرکزی در خصوص رفع مشکل بدون انتقال ارز شرکت های تجهیزات پزشکی متعاقب درخواست وزیر بهداشت ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه خبری و تخصصی سفیر سلامت: بخشنامه بانک مرکزی در خصوص رفع مشکل بدون انتقال ارز شرکت های تجهیزات پزشکی متعاقب درخواست وزیر بهداشت ابلاغ شد.

در بخشنامه اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی آمده است: احتراماً پیرو نامه عمومی شمار ۹۷.۸۱۲۷۲ مورخ ۱۳۹۷.۳.۱۰ به اطلاع می‌رساند تخصیص و تأمین ارز آن دسته از «تجهیزات و ملزومات پزشکی» که قبل از ۱۳۹۷.۱.۲۲ با انجام ثبت سفارش غیر بانکی (بدون انتقال ارز/ ارز متقاضی) به صورت اعتباری (Open Account) خریداری و از گمرکات ذیربط ترخیص و مودع پرداخت تعهدات آنها بعد از ۱۳۹۷.۱.۲۲ می‌باشد به نرخ روز، پس از انجام ثبت خدمت (با اشاره به جزئیات ثبت سفارش کالایی) و تائید آن توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (سازمان غذا و دارو) امکان‌پذیر است.

لذا مقتضی است پس از انجام ثبت خدمت با شرایط پیش‌گفته حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۷.۵.۱۵ نسبت به ارسال گواهی‌های ثبت آماری ذیربط با کد تخصیص ۳۷۹۹۶۵۰ به اداره نظارت ارز این بانک اقدام نموده تا نسبت به تخصیص ارز اقدام لازم معمول گردد. بدیهی است پس از تائید تخصیص ارز، آن بانک می‌تواند طرف مهلت مقرر در گواهی مذکور نسبت به خرید ارز ذیربط پس از هماهنگی‌ لازم با ادارات آمار و تعهدات ارزی و بین‌الملل این بانک اقدام کند.

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار